Útmutató a szelektív hulladékgyűjtéshez
A papírhulladékok közé tartozik az újságpapír, kartondoboz, irodai papír, csomagolópapír és a papírzacskó. Fontos, hogy ezek tiszták és szárazak legyenek. Ne dobjuk ide a zsíros, olajos vagy ételmaradékos papírokat, például pizzás dobozt vagy használt szalvétát.
A sárga kukába kerülhetnek a PET-palackok, műanyag flakonok, alumínium italos dobozok, konzervdobozok és fémkupakok. Mielőtt kidobnánk őket, öblítsük ki, és ha lehet, lapítsuk le, hogy kevesebb helyet foglaljanak. Ne dobjunk ide veszélyes anyagokat tartalmazó csomagolásokat, például festékes dobozt vagy olajos flakont.
Az üveghulladékokat, mint például borosüvegek, befőttesüvegek, külön gyűjtjük. A színes és fehér üvegeket külön kell válogatni, és a kupakokat, fedőket eltávolítani. Ne dobjunk ide ablaküveget, tükröt vagy kerámiát.
Az elektronikai hulladékokat, elemeket, akkumulátorokat, gyógyszereket és vegyszereket ne dobjuk a háztartási hulladék közé. Ezeket a kijelölt hulladékudvarokban vagy gyűjtőpontokon adhatjuk le. A használt sütőolajat is külön kell gyűjteni, és leadni az erre kijelölt helyeken.
Gyakoribb szelektív hulladékgyűjtés: A MOHU 2025-től kéthetente gyűjti a szelektív hulladékot minden olyan, 5000 főnél népesebb magyarországi településen, ahol eddig nem volt rendszeres gyűjtés. (Mohu)
Új szelektív kukák kiosztása: A MOHU célja, hogy 2025 végéig egymillió új szelektív kukát osszon ki a lakosság számára, ezzel is elősegítve a hulladékok megfelelő szétválasztását. ( Mohu)
Modern hulladékudvarok: Az országban több mint 80 új, modern hulladékudvar épül, amelyek lehetőséget biztosítanak a hulladékok kényelmes leadására és elkülönített gyűjtésére.
Lapítsuk le a műanyag palackokat és kartondobozokat, hogy több hulladék férjen a kukába.
Öblítsük ki az élelmiszeres csomagolásokat, hogy elkerüljük a szagokat és a szennyeződést.
Tájékozódjunk a helyi hulladékgyűjtési rendről és a hulladékudvarok nyitvatartásáról.
A szelektív hulladékgyűjtés nemcsak a környezetünk védelmét szolgálja, hanem hozzájárul a nyersanyagok újrahasznosításához és a fenntartható jövőhöz. Kis odafigyeléssel és tudatossággal mindannyian hozzájárulhatunk egy tisztább és élhetőbb környezethez
A szelektív gyűjtés akkor működik igazán jól, ha tudjuk, mikor és milyen hulladékot visznek el. Ebben nyújt óriási segítséget a www.hulladeknaptar.hu oldal.
🔍 Mit tud a hulladéknaptár.hu?
Megmutatja a lakóhelyed alapján, mikor viszik el a kommunális, szelektív vagy zöldhulladékot.
Naptárként letölthető és kinyomtatható.
👉 Próbáld ki te is: https://www.hulladeknaptar.hu
(x) Reklám
Az egészséges mosoly kezdete – fogapolas.hu
Webfejlesztés Szoftverfejlesztés Digitális marketing - TIDYMAN.hu
használt könyvek újrahasználata, újra és újra és újra...
(x) Reklám
Horvatlaguna.hu - Horvátországi apartmanok, magyar gondnoksággal!
A szelektív hulladékgyűjtés lényege, Energiatermelés, A veszélyes anyagok elkülönítése
https://hu.wikipedia.org/wiki/Hulladékok_szelektálása
A hazai hulladékgazdálkodás új világa.
http://www.szelektivinfo.hu/
http://szelektalok.hu/
hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési akciója.
https://www.fkf.hu/hulladekgazdalkodas-szelektiv-hulladekgyujtes
A kékfedelű tartályokban kizárólag tiszta papírhulladék gyűjthető! További információk · Házhoz menő lakossági szelektív hulladékgyűjtés
https://hulladekvadasz.hu
Célkeresztben a hulladék! Hulladéklerakatok, újrahasznosítás, szemétszedés, plogging, minden, amiben a hulladék benne van. Légy te is Hulladékvadász!
Mi, mikor és hova dobható? Házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés. Honnan? Mikor? Milyen hulladékot visznek el. http://www.hulladeknaptar.hu/